Villa Dekorasyon ve Villa Tadilat Hizmetimiz - LN Yapı

Ankara Villa Dekorasyon ve Villa Tadilat Hizmetimiz

Ankara Villa Dekorasyon

Ankara Villa Dekorasyon ve
Villa Tadilat Hizmetimiz

Villalar, şehrin gürültüsünden uzaklaşarak izole ve lüks bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih ettiği yapılardır. Villa dekorasyonu ve tadilatı ise güzel yapıldığı zaman daha keyifli bir yaşam sürmenizde etkilidir aynı zamanda villanızın değerini de arttırır. Bu noktada yaptırmak istediğiniz yeniliklere karar verdiğinizde doğru bir ekiple işe başlamak çok önemlidir.

LN Yapı olarak bu süreçte deneyimli kadromuz ve kaliteli hizmetimiz ile hayallerinizdeki villaya ulaşmanızı sağlıyoruz.

Ankara villa

Ankara Villa Dekorasyon ve Tadilat Aşamaları

Ücretsiz Keşif ile Yapılacakların Tespiti

Villanızı yenilemeye veya sıfırdan yaptırmaya karar verdiğinizde ilk olarak ücretsiz keşif hizmetimiz ile villanızın ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyoruz. Ölçüleri alıp yapılması gerekenleri belirledikten sonra hayallerinizdeki villaya dönüşüm süreci için size özel anahtar teslim tadilat ve dekorasyon teklifi hazırlıyoruz. Bu teklifin içeriği villanın tüm malzeme, işçilik, genel giderler gibi tüm kalemler teker teker hesaplanarak oluşturulmaktadır.

Anahtar teslim ve proje bazlı çözümler sunmaktayız. Ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Villa Projesinin Hazırlanması ve İş Planının Oluşturulması

Teklif aşamasında anlaşma yapıldıktan sonra ihtiyaçlarınıza uygun proje mimarımız tarafından oluşturulmaya başlanır. Yapılacakları netleştirdikten sonra önce bir taslak tasarım oluşturulup, yerleşim belirlenir. Sonrasında kullanılacak malzeme ve renkler belirlendiğinde tasarım daha ayrıntılı bir hale getirilir. Bunların ışığında tadilat programı yapılır ve işe başlanır.

Villa Planının Belirlenmesi

Eğer odaların dağılımını sıfırdan belirlemek ya da ufak tefek değişikler yapmak istiyorsanız bu aşamada villanızın oda dağılımını ve genel planını çizip villa planını oluşturuyoruz. İçinize sinen bir villa planı oluşturarak zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir sonuç ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.

villa planı

Villa Mutfak Tasarımı

Villanızın en çok vakit geçirilecek bölümlerinden biri olan, kimileri için evin kalbi sayılan mutfağın tasarımı oldukça önemlidir. Mutfağınız zevklerinize uygun bir şekilde tasarlanırken, kullanım alışkanlıklarınıza göre planı oluşturulmalı ve ihtiyacınıza göre depolama ve sergileme alanları içermelidir.

Mutfak tasarımına karar verirken evin genel konseptine uygun bir stil belirleyip tezgah ve dolap yerleşimi, dolaplarda kullanılacak fonksiyonel aksesuarlar, tezgah, tezgah arası gibi detaylar netleştirilip 3 boyutlu tasarımda son hali belirlenir.

Villa Banyo Tasarımı

Banyolar sabah gözlerimizi açtığımız zaman güne hazırlandığımız ve akşam vakti günün yoğunluğunu attığımız önemli mekanlardır. Duş yaparken kendi kendimizle kaldığımız, huzur bulduğumuz ve temizlik ihtiyaçlarımızı giderdiğimiz özel mekanlardır.

Günlük hayatta çok sık kullandığımız banyoların, hayatımızı kolaylaştırması için iyi tasarlanmış, fonksiyonel ve estetik duygularımızı yansıtan, iyi dekore edilmiş bir yer olması önemlidir. Tüm bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak stilinize uygun hayallerinizdeki banyo tasarımını oluşturuyoruz. Daha sonrasında mutfak tasarımında olduğu gibi 3 boyutlu tasarımı ile son halini görmenizi sağlıyoruz.

Villa Mobilya Tasarımı

Giysi dolapları, TV ünitesi, vestiyer, kiler dolabı, kütüphane dolabı gibi mobilyaların hepsinin tasarımının yapıldığı aşamadır. Odalar birbirinden bağımsız olsa da evinizdeki tüm mobilyaların uyum içinde olmasını veya tüm odalarda farklı bir stili sergilemek isteyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hayallerinizi ayrıntıları ile mimarımıza anlatmak. Hepsi mimarımız tarafından hayallerinizdeki şıklık ve ihtiyaç duyduğunuz fonksiyonellik ile harmanlanarak tasarlanır. Çok geniş malzeme ve renk seçenekleri arasından istediğiniz tüm tasarımları yaptırabilirsiniz.

Villa Dış Cephe Tasarımı

Dış cephe tasarımını villanızın makyajı olarak düşünebilirsiniz. İç tasarımı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın dış cephe tasarımı güzel yapılmadığı zaman villa istenilen etkiyi yaratmaz. Mimarımız ile birlikte zevklerinize göre klasik veya modern tasarım stillerini kullanarak hayallerinizdeki villa görüntüsünü ortaya çıkarıyoruz.

3 Boyutlu Tasarım

Villanızın mutfak, banyo, mobilya tasarımları genel hatları ile belli olduktan sonra evin tamamının tadilat ve dekorasyon işleri bitince nasıl görüneceğini önceden görme imkanı tanıyan tasarım şeklidir. Sevdiğiniz stillerin seçtiğiniz renkler ile uyum içerisinde olup olmayacağını görüp en baştan içinize sinecek sonuca ulaşana kadar değişiklik yapabilirsiniz. Bu sayede tadilat sonrası yaşayacağınız olumsuzlukların önüne geçilmiş olur. Hayallerinizdeki villaya çok daha az efor sarf ederek kavuşmuş olursunuz.

Malzeme Seçimi

Villa tadilatı yapılırken seçilmesi gereken çok fazla malzeme vardır. Seramik, parke, tezgah, evye, lavabo bataryaları, lavabo taşları gibi bir çok kaleme kısıtlı bir süre içerisinde karar vermeniz gerekir. Bu süreçte mimarımız tüm malzeme seçimlerinde size seçenekler arasındaki farkları, avantajlarını ve dezavantajlarını anlatarak daha doğru seçim yapmanızı sağlar. Ayrıca evinizin stiline uygun malzemeleri seçmeniz önemli olduğu için bu konuda da size rehberlik eder.

Villa malzeme seçimi

Kırım İşleri

Keşif, proje, tasarım ve malzeme seçimi sonrasında artık villanın yenileme işlemlerinin fiziksel olarak başladığı aşamadır. Villada bulunan eski mobilyalar çıkarılır, iptal edilecek duvarlar ve değişecek seramikler kırılır. Ayrıca elektrik, su ve doğal gaz tesisatı için de yeni hatlar çekilecekse ona uygun kırım işlemleri yapılır ve villa uygulama ve montaj işlemlerinin başlaması için hazır hale getirilir.

Villa kırım işleri

Tesisat İşleri

Villanızda bir yaşamın olabilmesi için ihtiyacınız olan en önemli şeyler su, elektrik ve doğalgazdır. Eviye, duşakabin, çamaşır makinesi gibi su gerektirecek yerlere su tesisatı; elektrikli eşyalarınızı koyacağınız ve prize ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüz yerler elektrik tesisatı; ocak ve kombi gelecek yerlere de doğalgaz tesisatı yapılır. Bu işlemler daha sonrasında sıkıntı yaşamamak adına alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.

villa tesisat

Villa Merdiven Yenileme

Villanızın katları arasında ulaşımı sağlayan merdivenler dekoratif olarak da villanın genel havasını değiştiren önemli unsurlardandır. Merdivenler seçilirken dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Yapının tavan yüksekliği, merdiven için ayrılan alanın genişliği ve tercih edilen genel iç mimari stil gibi öğeler göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

Dış Cephe Tasarımının Uygulanması

Tasarımı yapılan dış cephenin hayata geçirildiği aşamadır. Yalıtım, sıva ve boya işleri yapılıp seçilen kaplamalar yapılır ve dış cepheniz hayalinizi kurduğunuz görüntüye ulaşır.

Villa dış cepheuygulamaları

Villa Çatı Yenileme

Aynı dış cephedeki gibi önce su ve ısı için yalıtım uygulaması yapılır. Daha sonra örtü malzemesi dayanıklılık ve dış cepheye görsel açıdan uygunluk göz önünde bulundurularak seçilir ve profesyoneller tarafından uygulama yapılır.

Villa çatı

Boya ve Sıva İşleri

Dış cephe ve iç cephe sıvası olarak ikiye ayrılır. İç cephe sıvası, tavan ve duvarların yüzeylerini düzelterek boyanması için zemin hazırlar. Dış cephe sıvası ile düzgün bir yüzey elde edildikten sonra tercihen mantolama uygulaması yapılabilir. Mantolama uygulanmayacaksa direkt dış cephe kaplamasına devam edilir. Astar uygulaması sonrası istenilen özellikteki boya ile dış cephenin son hali meydana getirilmiş olunur.

Parke ve Seramiklerin Döşenmesi

3 boyutlu tasarım oluşturulduktan sonra bu tasarıma uygun olarak banyo, mutfak ve odalar için seramik, parke ve süpürgelik gibi malzemeler alınır ve profesyoneller tarafından uygulaması yapılır. Seçimleri yaparken mühendisiniz ve mimarınız ile iletişim halinde olmanız seçtiğiniz malzemenin kullanılacağı yere uygunluğu ve dayanıklılığı açısından doğru bilgileri almanızı sağlar.

villa parke

Mobilya İmalatı ve Montajı

Mobilya tasarımlarını önceki maddelerdeki aşamalardan geçerek tamamladıktan sonra atölyemizde deneyimli mobilya ustalarımız tarafından imalatı yapılır. İmalatı tamamlandıktan sonra atölyede gereken testlerden geçen mobilyaların montajı villanızda tamamlanır.

Villa mobilya imalatı

Dekoratif Objeler İle Dekorasyonun Tamamlanması

Tüm imalatların sonunda tasarımı ortaya çıkaracak olan aşama dekoratif parçaların alınıp uygun şekilde yerleştirilmesidir. Vizyonunuzu ve stilinizi seçeceğiniz parçalar ile villanıza yansıtabilirsiniz. Perdeler, halılar, avizeler, özel tasarım lambaderler, tablolar, el yapımı kilimler, seramik heykeller gibi akla gelebilecek bir her türlü öge ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra villanız artık yaşamaya hazır demektir. Hayallerinizdeki villanın tadını çıkarmanızı dileriz.

Villa dekore etmek

Anahtar Teslim Villa Tadilat ve Dekorasyon Villa Fiyatları

Vilanızı yenilemeye karar verdiyseniz zevklerinize, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun tasarım ve projelendirme için ve fiyat almak için aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Firmamız hakkında daha fazla fikir almak ve diğer hizmetlerimizi öğrenmek için ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Hemen Arayın