Online 3 Boyutlu Mobilya Tasarımı - Dizayn Mobilya - LN Yapı

3 Boyutlu Mobilya Tasarımı

3 Boyutlu Mobilya Tasarımı

Mobilyalarınızı yenilemeye ya da sıfırdan mobilya yaptırmaya karar verdiniz ve nasıl bir model yaptıracağınıza karar veremediniz mi? Aklınızdaki tasarım mobilya fikirlerinin yerinde nasıl görüneceğini gözünüzde canlandıramıyor musun? Sizin için 3 boyutlu tasarım hazırlayıp, hayallerinizdeki dizayn mobilyalara kavuşmanızı sağlıyoruz. Deneyimli mimarımız ile online olarak giyinme dolabı, TV ünitesi, vestiyer, kitaplık gibi ihtiyacınız olan mobilyayı zevklerinize göre şekillendirebilirsiniz. 

Hayallerinizdeki mobilyaya sahip olmanız işte bu kadar kolay.

TV Ünitesi Tasarımı ve TV Ünitesi Çizimi Örnekleri

TV ünitesi temelde televizyonunuzu taşıma amaçlı üretilen bir mobilya olsa da bulunduğu odaya şıklık katar ve size fazladan depolama alanı sağlar. Boyun sağlığı açısından TV orta noktasının göz hizasında olacak şekilde TV ünitesi tasarımı yapılması önemlidir. Oturma alanından boynu çevirmeden direkt görülecek şekilde yerleşim alanı seçilmelidir.  Bunun gibi dikkat edilmesi gereken şeyler göz önünde bulundurularak yapılan bir tasarım yaşam kalitenizi arttırıp aynı zamanda evinizin dekorasyonunun önemli bir parçası olabilir. Hazır tasarımları kullanmaktansa özel tasarım kullanmak bu açıdan avantajlıdır.

Sizin özel hazırladığımız TV ünitesi çizimleri derlememizi fikir almak için inceleyebilirsiniz.

Giyinme Dolabı Tasarımı ve Giyinme Dolabı Çizimi Örnekleri

Giyinme dolabı tasarımı iyi yapıldığı zaman, depolama alanı bakımından hayat kurtarıcı rol oynayacaktır. Ne kadar askı bölmesine ya da ne kadar çekmeceye yer ayrılacağı tamamen kişisel gereksinimlere göre değişkenlik gösterir. 3 boyutlu çizimlerle de son hali netleştirilir. Tasarım yapılırken odanın genel tarzı, büyüklüğü önemlidir. Gerektiğinde alanı daraltmamak için sürgü dolaplar kullanmak gerekebilir. İsteğe bağlı gizli bölmeler ya da dolap içi düzenleyiciler eklenebilir.

Sizin için hazırladığımız giyinme dolabı çizimi örneklerini inceleyebilirsiniz.

Vestiyer Çizimi ve Vestiyer iç Dizayn Örnekleri (Portmanto Tasarım)

Palto, şapka, ayakkabı, şemsiye gibi eşyaların saklandığı dolaplardır. Güzel tasarlanmış bir vestiyer eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklayabilmenizi sağlar ve evinizde güzel bir dekorasyon kazandırır. Tasarım yapılırken alan büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Gerektiğinde küçük alanlarda kompakt tasarımlar yapmak hayat kurtarıcı olabilir. Geniş alanlarda da açık ve kapalı rafların çeşitli kombinasyonları ile dekoratif sonuçlar ortaya çıkarmak mümkündür. Sayısız renk ve kaplama seçeneği arasından evinize en uygun olan kombinasyona karar vermek, 3 boyutlu çizimde görerek daha kolay olacaktır.

Aşağıdaki vestiyer tasarımı örneklerine göz atabilirsiniz.

Ahşap Kapı Çizimi ve Dizayn Kapı Örnekleri

Mekanlar arasında geçişe olanak veren, açılıp kapanma özelliğiyle yalıtım ve mahremiyet sağlayan kapıların seçimi evinizin dekorasyonunda en önemli unsurlardan biridir. Mekanın büyüklüğüne ve genel tasarımına göre dizayn kapının rengi ve modeli seçilip kişiye özel olarak tasarlanır. Tasarım yapılırken ahşap ağırlıklı modeller seçmek ortama sıcak bir hava katabileceği gibi, cam ağırlıklı modeller tasarlandığında da daha modern bir tasarım elde edilebilir. İşlemeli ahşap detaylar ile de klasik tasarım tercih edilen ev dekorasyonlarına uyum sağlanabilir. Çok sayıda seçenek olduğu için karar vermesi en zor olan ev öğelerinden bir tanesidir. Tecrübeli bir mimar rehberliğinde karar vermek faydalı olacaktır.

Sizin için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Online Mobilya Tasarımı Süreci

3 boyutlu tasarım hayallerinizdeki mobilyanın evinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını gösterecektir. Birçok değişik stil ve renk arasından tercih yaptıktan sonra, bu tercihler uygulama yapıldığında sizin hayallerinizdeki gibi durmayabilir. Genellikle internet üzerinden incelediğiniz ve karar vermenizde yardımcı olan dekoratif mobilya görselleri değişik ölçülerdeki yaşam alanlarında ve farklı ışıklar altında fotoğraflandırılmıştır. 3 boyutlu çizim ile birebir kendi evinizde, istediğiniz ölçülerde ve uygun ışıkta seçtiğiniz tasarım şeklinin nasıl sonuçlanacağını görme imkanı elde edersiniz.

Mobilya tasarlama sürecinden maksimum verimi almanız için mimarımızla iletişime geçtiğinizde, ona tercih ettiğiniz stilleri söylemeniz ve varsa beğendiğiniz görselleri göndermeniz sizin zevkinize daha uygun bir çizimin ortaya çıkmasını sağlar. Kullanım alışkanlıklarınıza göre olmazsa olmazlarınız varsa bunları de belirtmeniz büyük önem arz etmektedir.

👉 Ayrıca yaptırmak istediğiniz başka tasarımlar varsa, 3 boyutlu çizim sayfamıza göz atabilirsiniz.

1) Ölçülerinizi Bize Gönderin

Sizden istediklerimiz oldukça basit. Mobiyanızın şeklini ve boyutunu belirleyebilmemiz için küçük bir çizim yapmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda ayrıntılarını belirttiğimiz aşamaları takip edebilirsiniz.

Boş bir kağıda,

 • Mekanın duvar ölçülerini bir kağıda çizerek yazın
 • Pencere, kapının yerlerini çizimde belirtin ve ölçülerini üzerine yazın
 • Mobilyanızın boyutuna ve şekline dair kafanızda net bir şey varsa bunu başka ufak bir çizimde belirtin
 • İnternetten beğendiğiniz mobilya fotoğraflarını da bizlere göndermenizi istiyoruz. Böylelikle sevdiğiniz tarzı kolayca belirleyebiliriz.

Sizin için aşağıya örnek çizim ekledik, inceleyebilirsiniz.

çocuk odası ölçü

Kağıdın fotoğrafını çekerek bize Whatsapp, Instagram ya da diğer iletişim kanallarımız yoluyla gönderin.

2) Dizayn Mobilya Çizimi

Mobilyalarınızın bölmelerinin, renginin ve genel görüntüsün ortaya çıktığı aşamadır. Mimarımız sizin zevklerinize uygun olacak şekilde tarzınıza göre bir tasarım ortaya çıkarıp bunun çizimini de ayrıntılı bir şekilde hazırlamaktadır. Tamamen size özel olarak oluşturulan tasarım ve çizim işlemleri bittikten sonra görselleri 3 boyutlu ortamda üretip dijital olarak size ulaştırılır.

Hand of man holding vintage clock

Tasarım Mobilya Dizayn Süresi

Çizim süresi yoğunluğumuza bağlı olarak değişmektedir. Özel tasarım mobilyada tüm detayları estetik bir şekilde ortaya çıkarmak vakit gerektirdiğinden tasarım ve çizim, zaman alan bir iştir. Genellikle 1 gün ile 1 hafta arasında bir sürede yapılıp tarafınıza gönderilir.

Fatura bilgilerinizi iletmeyi unutmayın.

Çizim Değişiklik Hakkı

Çizimleri inceledikten sonra içinize sinmeyen, değiştirmek istediğiniz bazı şeyler olacaktır. Endişe etmeyin. Bunun için 1 adet ücretsiz değişiklik hakkınız bulunmaktadır. Çizimleri dikkatle inceleyip sizin için uygun olmayan ayrıntıları tek tek not alabilirsiniz. Yapılmasını istediğiniz değişiklikleri (renk değişimi, dolap konumlarının değişimi, kapak malzeme tipinin değişimi vb.) bize iletirseniz gerekli işlemler yapılarak tekrardan tarafınıza çizimler gönderilecektir.  Bu işlemlerden sonra ekstra değişiklik talep etmek isterseniz, aşağıdaki ilave hizmetler kısmına göz atabilirsiniz.

Image of engineering objects on workplace top view.Construction concept. Engineering tools.Vintage tone retro filter effect,soft focus(selective focus)

Mobilya Tasarımı Fiyatları

Mimari Tasarım ve 3 Boyutlu Çizim

İhtiyaçlarınıza özel mimari tasarım ve fotoğraf kalitesinde çizim hizmeti

3.000TL
 • Mimari konseptin belirlenmesi
 • Mimari plan çizimi
 • Renk ve doku seçimleri
 • Aksesuar seçimi
 • Proje boyunca mimarınız ile iletişim
 • Yüksek görüntü kalitesinde (4K) render görselleri
 • Render görüntüsü 3 Adet
 • İçinize sinmeyen bir şey olursa çizim sonrası düzenleme (Revizyon) 2 Adet

İlave Hizmetler

Panaromik Render

3D VR

750TL/Adet
 • 360 derece panaromik render çıktısı ile sanki mekanin içindeymiş gibi yer yöne bakabilme imkanı

Uygulama Projesi Çıktısı

İmalat için paftaların hazırlanması

1.000TL
 • Tüm ölçülerin hazırlanması
 • Malzeme tiplerinin belirtilmesi
 • Özel imalat detaylarının belirtilmesi

İlave Revizyon

Daha fazla düzenleme hakkı

1.000TL/Adet
 • Çizim sonrası içinize sinmeyen kısımlar için düzenleme hakkı

Bize Ulaşın

Hemen Arayın