Gardrop Modelleri - Gardırop - Gardolap - Elbise Dolabı
Gardroplar

Gardrop Modelleri

Gardıroplar evinizin en önemli mobilyalarındandır. Bu nedenle dolap seçerken uzun bir dönem kullanacağınız ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir dolap almanız önemlidir. Peki; giysi dolabı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, sonradan pişman olmamak için hangi soruların cevabı aranmalı? Giysi dolabı seçimi sırasında incelemeniz gereken fazlaca kıstas var!

Giysi dolabı seçimi yaparken gardrop modelleri arasında size uygun olan hangisi?

Sürgülü gardrop mu, kapaklı gardrop mu?

Giyinme odası için hangi dolap uygundur?

Merak ettikleriniz sorular için yazımıza göz atabilirsiniz.

Odanızın Büyüklüğü

Depolama alanlarına her zaman ihtiyaç olsa da kesinlikle odanıza sığmayacak bir giysi dolabı almak istemezsiniz. İhtiyacınızı karşılamaya yetmeyecek bir giysi dolabı almayı da istemezsiniz. Bunun için yatak odanızda giysi dolabı koymayı planladığınız alanın ölçülerini alarak işe başlayın.

Bazı evlerin yatak odalarının küçük olması nedeniyle dolapları oda içesine konumlandırmayıp eğer imkan varsa başka bir odayı giysi odası olarak tasarlayıp kullanabilirsiniz. Eğer siz de giysi dolabınızı giysi odasında konumlandıracaksanız yatak odası ölçüsü yerine giyinme odanızın ölçüsünü almalısınız.

Aldığınız ölçülere göre mobilya mağazalarındaki dolap modelleri evinize uygun olacak şekilde  inceleyebilirsiniz.

Satın alırken “Giyinme odası nasıl olmalı ya da yatak odasında giysi dolabı nereye konmalı?” sorusunu kendinize sorabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken iki konu var: Giysi dolabı ile pencereyi kapatıp doğal ışık kaynağınızı tamamen kapatmamasına engel olun. Ayrıca deprem güvenliği için dolabın oda kapısına engel  olmamasına özen gösterin. Depremde sallanan dolapları kapıyı kapattığı için çeşitli sorunlar meydana gelmektedir.

Dar hacimli mekanlarda daha ferah bir görünüm için sürgülü dolap modellerini tercih edebilirsiniz.

Gardrop Modelleri

Ölçüleri aldıktan sonra gardrop modelleri arasından seçim yapmanız gerekiyor.

Pekala, sürgülü dolap mı, kapaklı dolap mı? Buna nasıl karar vereceksiniz?

İnternette araştırma yaptığınızda çok fazla dolap modellerine denk gelmişsinizdir. Sizin ihtiyaçlarını hangisi karşılıyor? Bu sorunun cevabını, giysi dolabını konumlandırmak istediğiniz alan verebilir. Örneğin küçük bir giyinme odası veya yatak odasına sahipseniz kapaklı elbise dolaplarının kapakları açıldığında alanı daha çok daraltabilir. Bu nedenle eğer küçük bir odanız varsa sizin için daha pratik ve yer tasarrufu sağlayan bir seçenek olan sürgülü dolap modelinin size uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sürgülü dolap modelleri sıkça tercih edilen bir modeldir.

İhtiyaçlarınız

Giysi dolabı denildiğinde çoğumuzun aklına kıyafetleri koyduğumuz dolap gelse de yeterli depolama alanı olmadığında dolaba havlu, yorgan gibi ev tekstili ürünleri de koyulabiliyor. Bu nedenle almak istediğiniz giysi dolabı, ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olması önemlidir. Sizin için yeterli sayıda rafı ve çekmecesi olmasına, askılık boyunun kıyafetleriniz için uygun olmasına da özen gösterin. Ayrıca giysi dolabı düzenleyici ürünler kullanırsanız dolabınızı daha verimli ve düzenli kullanmış olursunuz.

Küçük bir odaya sahipseniz birden fazla ihtiyacınıza cevap veren kullanışlı dolapları tercih edip yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Eğer odada bir boy aynası istiyorsanız kapaklarında aynası bulunan dolaplarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca aynalar odaların derinlik algısını arttırır ve bu sayede odayı daha ferah gösterir. Aynalı bir dolap tercih ederseniz odanızı olduğundan daha geniş göstermeniz de mümkün. Aynalı sürgülü dolap yatak odanıza çok şık bir dekorasyon sağlayacaktır.

Renk Seçimi

Dolap alırken genellikle yatak odasında bulunan mobilyaların renkleri seçiliyor. Farklı renkler seçerek alanı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Mesela kapakları farklı renklerde bir dolap seçerseniz alana hareket katabilirsiniz. Renkli dolaplar son yılların trendleri arasında yer alıyor. Buna ek olarak eğer odanız küçükse hem aynalı hem de açık renkli dolapları tercih edebilirsiniz.

Işıklandırma

Odanız ne kadar iyi aydınlatılsa da dolaplar kapalı ve derin alanlar oldukları için içleri karanlık olabilir. Bu nedenle dolapların içerisini de aydınlatmak, aradığınız kıyafetleri kolaylıkla bulabilmenize yardımcı olur. Dolaplarınızı ışıklandırmak oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan malzeme sadece bir şerit LED ya da elbise dolabınıza monte edebileceğiniz bir LED ışıldak. Sürgülü dolap ve kapaklı dolap model fark etmeksizin dolaplarınıza LED ışık uygulaması yapabilirsiniz. Giyinme odanız karanlıksa bu uygulama sayesinde çok şık bir alan oluşturmuş olacaksınız.

Gardolap Fiyatları

Anahtar teslim ve proje bazlı çözümler sunmaktayız. Dolap fiyatları ve giyinme odası tasarımı için bize ulaşın. Ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Pinterest’teki gardrop modelleri ve giyinme odası tasarımlarını inceleyebilirsiniz.

Hemen Arayın