Tv Ünitesi - Televizyon Ünite Seçimi - TV Ünitesi Modelleri
tv uniteleri

Tv Ünitesi

Sevdiğiniz bir filmi, takip ettiniz bir spor karşılaşmasını izlerken gördüğünüz artık sadece televizyonunuz değil. TV üniteleri, tasarımları ve özel aydınlatmaları ile birer sanat eserleri olarak duvarlarınızda yerini almış durumda. Oyun konsolları, sinema ve ses sistemleri derken televizyon ve ekipmanlarının kapladığı alan genişledi. Salonunuzu tasarlarken nasıl bir ünite seçmelisiniz?

TV ünite modellerine bakmadan önce yazımıza göz atın…

TV Ünitesi Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mekan Büyüklüğü

TV ünitenizin yer alacağı mekanın büyüklüğü önemlidir. Ünite seçiminizde büyük veya küçük bir ünite işinize yaramayacağı gibi şık da durmaz. Mekanınızın büyüklüğüne göre bir ünite seçmeniz önemlidir. Büyük bir eviniz varsa modüler bir sistem seçebilirsiniz. Modüler sistemde televizyon donanımlarınızın boyutuna göre eklemeler yapabilirsiniz. Mekanınızın ölçüsü kadar televizyonunuzun boyutu da önemlidir.

İhtiyaçlarınız

Ünite seçerken ihtiyaçlarınızı önceden belirlemeniz gerekir.

  • Ünitede kullanacağınız ekipmanlar nelerdir ?
  • Filmleriniz ve oyunlarınız için depolama alanına ihtiyacınız var mı ?
  • Aksesuar kullanacak mısınız?” sorularını cevaplamalısınız.

Depolama alanlarına ihtiyacınız varsa, çekmeceli ve dolaplı üniteler tercih edebilirsiniz. Ayrıca koleksiyonlarınızı ve aksesuarlarınızı açık rafları bulunan üniteler ile değerlendirebilirsiniz. Televizyon ünitesi için geniş bir alanınız yoksa, daha kompakt ürünlere bakabilirsiniz. Yerden tasarruf etmek için televizyonunuzu duvara monte edip, bir dresuar veya küçük bir büfe ile bütünleştirebilirsiniz. Daha fonksiyonlu bir üniteye almak isterseniz, fonksiyonel sistemli üniteler tam size göre. Televizyon ve ekipmanlarınız için raf ünitesi bulunduran, büfe ve panel sistemlerini birlikte bulacağınız üniteler ile depolama alanı kazanırken salonunuza şıklık katabilirsiniz.

İzleme Açısı

 Küçük bir sehpa ya da panel sistemi kullanmayı düşünün, televizyonunuzun hangi göz hizasında olacağına dikkat etmelisiniz. TV ünite modellerine bakarken koltuklarınız ile ünite açısına dikkat edin.

Yanlış izleme açısına sahip olunan durumlarda boyun ve eklem ağrılarına sebebiyet doğabilir.

TV Ünitesi Çeşitleri

TV ünite modelleri, fiyatları, ölçüleri, malzemesi, tarzı ve fonksiyonelliği gibi oldukça geniş bir seçenek sunuyor. Temel olarak sehpalı ve duvara monte olarak ikiye ayrılır. Ünitelerin farklı kategorilerde oldukça fazla çeşidi vardır. Evinizde oluşturmak istediğiniz stile göre modern, klasik, retro, avangart ya da country tarza sahip üniteleri de seçebilirsiniz. Üniteler çeşitleri kullanım amaçları ve fonksiyonelliğiyle de birçok seçeneğe sahiptir.

Televizyon Ünitesi Fiyatları

Anahtar teslim ve proje bazlı çözümler sunmaktayız. TV ünitesi fiyatları için bize ulaşın. Ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Pinterest’teki TV Üniteleri modellerini inceleyebilirsiniz.

1 thoughts on “Tv Ünitesi”

  1. Geri bildirim: Mobilya - LN YAPI

Yorumlar kapalı.

Hemen Arayın