Villa Yaptıracaklar için Villa Tasarım Fikirleri - LN Yapı
taş villa

Villa Yaptıracaklar için Villa Tasarım Fikirleri

Villalar, şehrin gürültüsünden uzaklaşarak izole ve lüks bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih ettiği yapılardır. Villa tasarımı ise güzel yapıldığı zaman daha keyifli bir yaşam sürmenizde etkilidir ve villanızın değerini arttırır. Söz konusu tasarım olduğunda sınırsız seçenek bulmak mümkündür. Tamamen kişisel zevklere bağlı olarak ister modern tasarımlar ile trendleri yakalayıp güncel bir görüntü elde edebilirsiniz isterseniz de klasik tasarımlar ile modası geçmeyecek stil sahibi ve zamansız bir villa ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda sınırsız tasarım seçeneği arasından bu sıralar en çok göze çarpan ve villanızı yaptırmadan önce mutlaka incelemeniz gereken fikirleri sizler için derledik.

villa tasarım

Cam cepheli villalar doğa ile iç içe yaşamayı sevenler için kesintisiz manzara sunar ve dış cephede de modern bir dokunuş yaratır. Ayrıca zamansız bir malzeme olan camlar uzun yıllar boyunca villanızda keyifle yaşamanıza olanak tanır.

Villanın cephesinin cam olmasının en büyük avantajı doğal ışığı maksimum seviyede içeri almasıdır. Bu da villanızın içinin maksimum seviyede aydınlık olmasını sağlar.

cam villa

Geometrik Modern Villa Dış Cephe Tasarımları

Son yılların tasarım trendlerinden olan geometrik paternler kendisini modern villa dış cephe tasarımlarında da göstermeye başladı. Geometrik tasarımlar modern tarzı ve iddiayı sevenler için biçilmiş kaftan gibidir. Bu tarz tasarımlarda deneyimli bir mimarla çalışarak dikkat çekici bir tasarım elde edebilirsiniz.

geometrik villa

👉 Dış cephe tasarımı yaptırmayı düşünüyorsanız 3 Boyutlu Dış Cephe Tasarımı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ahşap Dokunuşu ile Rustik Villa Tasarımları

Rustik stil doğal malzemelerin sıcak dokunuşu sayesinde doğa ile uyumu yakalayan natürel bir konsepttir. Bu konsepti villanızın iç tasarımında da dış cephe tasarımında da kullanabilirsiniz. Ahşap dokunuşlar modern bir şıklık yakalayıp aynı zamanda samimi bir tasarım ortaya çıkarır.

Rustik stili villanın iç dekorasyonunda doğal taşlar, ahşaplar, doğal dokulu malzemeler ve sıcak tonlu nötral renkler tercih ederek yansıtabilirsiniz. Şömine ile rustik stili taçlandıracak bir odak noktası oluşturup kış günlerinde de romantik ve sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Dış mekanlarda rustik tarzı yansıtmak için de ahşap ve doğal taştan üretilen dış cephe kaplamalarını sıcak renk tonları ile birleştirebilirsiniz. Bahçenizde ahşap oturma grubu kullanılmış oturma alanları gibi bölümler oluşturarak bu stilin keyfini çıkarabilirsiniz.

villa cephe tasarımı

Sıra Dışı Yapı Malzemeleri ile Yenilikçi ve Modern Villa Tasarımları

Ezber bozan bir villa yaptırmak isteyenler için oldukça farklı ve ilgi çekici yapı malzemeleri bulmak mümkün. Örneğin çevreci bir yaşam tarzını benimseyip bunu yaşadığı yere yansıtmak isteyenler için geri dönüştürülmüş camlar, ahşaplar ya da doğa dostu bambular villa tasarımında fark yaratabilir. Ya da yenilikçi malzemeler arayanlar için karbon elyaf takviyeli kompozitler, termoaktif betonlar, ve lazerle kesilmiş çelik gibi yapı malzemeleri bulunmaktadır.

villa trend

👉 Villa yapımı ile merak ettikleriniz için villa yapımı sayfamıza bakabilirsiniz.

Teknolojik Akıllı Villa Trendi

Eğer yenilikçi tasarımlarla ilerlemeye karar verdiyseniz akıllı ev teknolojileri tam size göre. Yaşamınızı kolaylaştıracak bu teknolojiler akıllı aydınlatma, ısıtma, soğutma ve çok daha fazlasını içinde barındırır. Bu şekilde villanızda hayatı kolaylaştırıp yaşam konforunuzu artırabilirsiniz. 

Doğal Taş Villa Cephe Tasarımı

Hiçbir zaman modası geçmeyen zamansız tasarım unsurlarından biri olan doğal taş ile villanızda doğanın dokusunu bozmadan bir yaşam sürebilirsiniz. Bir çok renk ve çeşit bulabileceğiniz bu kaplama çeşidini hem klasik stil hem de modern stil sevenler kullanabilir. Çoğu malzeme ile uyumlu olduğundan genellikle diğer kaplama malzemeleri ile kombinasyon halinde uygulanır. Dilerseniz tek başına kullanıp tamamen taş görünümü yakalayabilirsiniz.

taş villa

Doğa İle İç İçe Peyzaj Tasarımları

Villanızın tasarımına karar verdikten sonra bu tasarımın etkisini etkileyici bir peyzaj tasarımı ile arttırmak mümkündür. Doğal yapıyı koruyup doğa ile iç içe yapılan peyzaj huzur verici ve sakinleştirici bir etki yaratır. Bulunan coğrafyanın dokusuna uygun olması için yerel bitkiler, doğal ve yerel taşlar, taş patikalar kullanmak doğa ile uyumu yakalamanızı sağlar.  Ayrıca küçük bir gölet, şelale, su kemeri gibi su ögeleri ile ortamı daha da büyülü bir hale getirebilirsiniz.

Sanatsal Dokunuşlar ile Villa Dekorasyonu

Mimari tasarımlarda sanatsal dokunuşlar yapmak her zaman yapıya kişilik kazandırır ve ne kadar stil sahibi olduğunuzu göstermenizi sağlar. Fazla aşırıya kaçmadan dış mekanlarda heykeller, heykelcikler, yerel sanatçıların üretimi olan mozaikler kullanarak bahçenizi daha sofistike bir hale getirebilirsiniz. İç mekanlarda ise cam vitray tasarımları, tablolar, el yapımı halılar gibi öğeler tercih ederek villanızı eşsizleştirebilirsiniz.

İyi Tasarlanmış Aktivite Alanları

Hobileriniz ve yapmaktan keyif aldığınız aktiviteleri bahçenizde veya villanızın içinde yapabilmek yaşam kalitenizi arttırır ve vaktinizi daha verimli kullanmanızı sağlar. Bu nedenle mimari tasarımınızı yaptırırken villanızda yapmak isteyebileceğiniz aktivitelere karar verip bunlara da yer vermeniz faydalı olacaktır. Mimarınız size, alanınıza uygun olarak hangilerinin yapılabileceğini söyleyecektir ve villa tasarımının genel konseptini bozmayacak şekilde planlamasını yapacaktır.

Özgün Villa Çatı Tasarımları

Villa dediğimizde her zaman ilk olarak iç dekorasyonu ve güzel dış cephe kaplamaları hayalleri kurarız ve çatı genellikle en son düşünülen öğedir. Fakat iyi düşünülmemiş bir çatı dış cephe tasarımınızın bütünlüğünü bozacaktır. Bu sebeple çatı tasarımınıza, malzemesine ve modeline mutlaka villa yapımına başlamadan önce bir mimar ile birlikte karar vermek önem arz etmektedir.

Ücretsiz Keşif ve Projelendirme

Mimarımızla birlikte ihtiyaçlarınızı belirleyip size özel fiyat teklifi hazırlayabilmemiz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz ve ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 

Hemen Arayın