Portmanto ve Vestiyer Modelleri - Vestiyer Fiyatları
vestiyer modelleri

Portmanto ve Vestiyer Modelleri

Palto, şapka, ayakkabı, şemsiye gibi eşyaların saklandığı dolaplardır. Güzel dekorasyonlar yapmak ve düzenli, temiz görünüm için olmazsa olmazdır. Genellikle oteller, lokantalar ya da evlerde kullanılır.

Evinizin boyutuna ve özelliğine göre birçok model bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere eviniz için en güzel vestiyer modellerini ve örneklerini sunacağız. Detaylı bilgi almak için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Evinizin dekorasyonuna önem veriyorsanız evinizde bulunan tüm mobilyaları dikkatlice seçmelisiniz. Eve girdiğinizde karşınıza çıkan ilk mobilya olduğu için zevklerinize uygun olacak şekilde şık ve ayrıca kullanışlı olmalıdır.

Öncelikle koridorunuzda yeterli bir alana sahip olmanız gerekir. Tüm dekorasyon tarzları ile uyumlu olabilecek şekilde tasarlanabilen mobilyalardır. Evinizde klasik bir tasarım tercih ettiyseniz, kullanacağınız modelde bolca süsleme detayları, ahşap dokulu veya beyaz, bej gibi renklerde seçim yapabilirsiniz. Klasik tasarım yerine daha modern tasarımlar yapmak istiyorsanız ahşap dokulu veya beyaz, siyah, gri gibi renk tonlarında sade hatlı bir model seçebilirsiniz. Seçtiğiniz model evinizin ilk girişinden itibaren sizin stilinizi yansıtacaktır.

Salonunuzdaki bir mobilya kadar dikkat çekmese de vestiyerler işinizi çok kolaylaştırır. Eve girdiğinizde elinizdeki eşyaları içerisine bırakabilir, ayakkabılarınızın dağınık durmasını engelleyebilir, misafirlerinizin eşyalarını yerleştirebilirsiniz. Evden çıkmadan önce sıkça kullandığımız giysileri daha kolay şekilde ulaşabilmemizi sağlar. Puflu modeller, ayakkabılarınızı rahatça giymenize olanak sağlar.

Portmanto

Portmanto ve Vestiyer Modelleri

Evinize geldiğinizde koridorunuz veya giriş holünüz gözünüze boş veya sıkıcı geliyorsa vestiyer alma zamanı gelmiştir demektir. Evinizdeki dağınıklığı toparlar, şık dekorasyonlar yapmanıza olanak sağlar. Şimdi sizlere birbirinden farklı modellerden bahsedelim.

Gömme Modeller

Gömme vestiyerler evinizi daha düzenli ve ferah gösterir. Görüntü açsından yer kaplamıyor gibi görünse de gömülebilecek kadar bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için uygun bir alanınız varsa gömme modeller sizin için uygun bir seçenektir. Gömme mobilyalar minimalist tarza uygundur.

Aynalı Modeller

Aynalı vestiyerler kullanışlılığının yanı sıra evinizin girişini çok şık gösteren bir modeldir. Bu modellerde boydan ayna veya yarım ayna kullanılmaktadır. Tüm kapaklarını veya tek bir kapağını ayna yaptırabilirsiniz. Büyük aynalı veya tamamı aynalı olan modelleri kullanmak evinizin daha geniş gözükmesini sağlar. Ayna mekanda derinlik oluşturarak daha geniş ve ferah bir ortam yaratacaktır. Aynalar ışığı dengeli bir biçimde yansıttığı için daha aydınlık bir mekanınız olacaktır.

Puflu Modeller

Ayakkabılarınızı rahatça giyebileceğiniz bu modellerde dolap alanı bir miktar daha az olduğu için daha ferah ve geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Pufun kumaşında yapılabilecek özel dokunuşlar ile son derece şık ve uyumlu dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Geniş ölçülerde puf yapılabileceği gibi dar ölçülerde de yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, evde yaşayan kişi sayısına göre ve  mobilyanın yapılacağı yerin  genişliğine göre değerlendirme yapmanızdır.

Vestiyer Odası

Eğer vestiyer için küçük bir oda kadar alanınız var ise kesinlikle benzersiz derecede şık ve kullanışlı bu modeli tavsiye ediyoruz. Genellikle yapının üretim aşamasında detaylı bir mimari planlama ile yapılabilmektedir, yaşanılan bir evde yapımı zordur. Evin giriş holünde dolap görünmediği için daha ferah bir görünüm elde edilir.

Oda içerisinde birkaç kişinin rahatça bulunup mobilyayı kullanabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarımı yapılmalıdır. Tek kişiye göre yapılan tasarımlar kullanışlı değildir.

Ayaklı Modeller

Ayaklı vestiyerler evlerimizde, iş yerlerimizde ve dış mekanlarda sıkça tercih edilen bir modeldir. Diğer modellerden farklı eşya saklayabileceğiniz bir alanı yoktur. Askı şeklinde olan ürünlerdir. Evinizin girişinde kısıtlı bir alana sahipseniz tercih edebileceğiniz bir modeldir. Palto, şapka ve şemsiye gibi eşyalarınızı asmak için kullanabilirsiniz.

Herhangi bir dolabı olmadığı için eşyalarınızı ortadan kaldıramasanız bile montlarınızı bir arada tutarak evinizdeki dağınıklığı önleyebilirsiniz. Bazı ayaklı modellerde ayakkabılarınızı koymak için alan oluşturulmuştur. Bu tarz modelleri banyolarınızda veya yatak odalarınızda kullanabilirsiniz. Tüm odalarınıza kolaylıkla kullanabilirsiniz. Evinizin dekorasyon tarzına uygun seçimlerle birlikte şık görünümler elde edebilirsiniz. .

Sıra Dışı Modeller

Evinizde sade bir dekorasyon uygulayıp aynı zamanda ilgi çekmesini istiyorsanız farklı tasarımlara sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden farkı modeller bulunmaktadır.

Özel tasarım modelleri çoğunlukla duvara monte şeklinde görmekteyiz, ayaklı modelleri de oldukça fazladır.

Vestiyer Fiyatları

Anahtar teslim ve proje bazlı çözümler sunmaktayız. Vestiyer fiyatları ve özel tasarımlar için bize ulaşın. Ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Pinterest’teki vestiyer ve portmanto tasarımlarını inceleyebilirsiniz.

Hemen Arayın