Kiler Dolabı - Kiler Dolabı Modelleri - Kiler Dolabı Fiyatları
Teleskopik Raylı Kiler Sepeti (Çekmeceli Tip)

Kiler Dolabı

Derin olarak yapılan dolaba, çeşitli ölçülerde imal edilen çelik raylı çekmeceler ya da sepetler yerleştirilir. Bu bölmelere gıda malzemeleri kullanım sıklığına göre düzenli şekilde yerleştirilir. Böylece mutfakta dağınıklığın önüne geçmiş olunur ve derli toplu bir şekilde gıda malzemeleri istiflenmiş olur. Tüm mutfak tipleri için özel olarak tasarlanan kiler dolabı modelleri ve kiler dolabı fiyatları için yazımızın alt kısımlarına göz atabilirsiniz.

Ayrıca mutfak dekorasyonu konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. 🙂

Kiler Dolabı Modelleri

Her mutfak kendine has bir yapıya sahiptir. Tüm ihtiyaçlara uygun kiler dolabı modelleri için aşağıdaki listemize göz atabilirsiniz. Birçok firmanın (örneğin Blum, Hafele) ürettiği çok çeşitli kiler dolabı modelleri piyasada bulunmaktadır. Eskiden yapılan dolaplarda çelik aksesuarlar kullanılmazdı. 

 1. Teleskopik Kiler
 2. Teleskopik Döner Kiler
 3. İkiz Kiler
 4. Çekmeceli Tip Teleskopik Raylı Kiler Sepeti
 5. Sepet Tipi Teleskopik Raylı Kiler Sepeti

Kiler Dolabı İçine Ne Konur?

 • Baharat, un, şeker, tuz, kutu bakliyat, çerez, çay ve kahve gibi kuru gıdalar yerleştirilebilir.

Kiler Dolabı Nasıl Yerleştirilmeli?

 • Her gıda ürününü kendi paketiyle yerleştirmek yerine takım halinde satılan saklama kaplarını tercih ederseniz daha derli toplu ve verimli şekilde istiflemiş olursunuz.
 • Dolabın kapak hizasından itibaren en sık kullandığınız üründen en az kullandığınız ürüne doğru sırayla yerleştirmelisiniz. Böylece dolabın arka sıralarına sürekli uzanmak durumunda kalmazsınız.
 • Ayrıca gene aynı şekilde eğilmeden erişebileceğiniz dolabın orta bölümlerine sık kullandığınız ürünleri yerleştirirseniz sürekli eğilmek ya da sandalyeye çıkıp ürünlere yetişmeye çalışmak zorunda kalmazsınız.

Kiler Dolabı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Gıda maddeleri genellikle sık şekilde istiflenir. Hızlı bozulabilecek bir gıda maddesi bozulduğunda kolayca fark edilemeyebilir.
 • Dolabının içine yerleştirilen kiler sepeti her ölçüde yapılmamaktadır. Bu yüzden kiler sepeti modeli önceden belirlenmelidir.
 • Her kiler sepeti için üreticilerin belirttiği en fazla taşınabilecek yük belirlidir. 15 kg taşıyabilen bir sepete mi yoksa 30 kg taşıyabilen bir sepete mi ihtiyacınız var önceden düşünmelisiniz.
 • Piyasada kullanılan malzemelerin kalitelerinde, özelliklerinde bir sürü seçenekler olduğu için kiler dolabı fiyatları çok geniş bir aralıktadır. Bütçenize uygun aksesuarları seçmelisiniz.

Neden Kullanılır?

 • Özellikle küçük ölçülerde bir mutfağa sahipseniz ve mutfağınızın her hacmini en iyi şekilde kullanabilmeniz için bu çözümler tam size göre.
 • Derli toplu ve düzenli şekilde gıda malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Böylece mutfağınızda gereksiz yer kaplayan hiçbir şey olmaz.
 • Derin ebatlı dolaplarınızdan gıda ürünlerinizi almak için ya da temizlik yapmak için uzanamıyor musunuz? Arkalarda kalan gıda malzemelerine ulaşamadığınız için ilk tercihiniz onlar olmuyorsa istemeden de olsa bozulmalarına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden her yerine rahatlıkla uzanabileceğiniz bir dolap yapılmalıdır.

Kiler Dolabı Fiyatları

Kiler dolabı fiyatları konusunda proje bazlı çözümler üretmekteyiz. Çok çeşitli modelde ve ölçüde dolap tasarımları yapılabilir. Ücretsiz mutfak projelendirmesi yaparken ihtiyaçlarınız doğrultusunda, zevkleriniz ışığında, yaşam tarzınıza uygun rahat ve konforlu kullanımınız ve mutlu günleriniz için tecrübeli ve dürüst ekibimiz ile hizmetinize hazırız.

LN Yapı mutfaklarına sahip olanlar, ürünlerini kendilerine özenle tanıtan, tasarım aşamasında her türlü isteklerine cevap veren, sipariş teslimine kadar her aşamaya rehberlik eden uzmanlarımız tarafından aldıkları bu hizmetin ayrıcalıklarını çıkarıyor.

Tüm dekorasyon ve tadilat işleriniz için iç mimari ve inşaat mühendisliği çözümlerini üretiyoruz.

 

1 thoughts on “Kiler Dolabı”

 1. Geri bildirim: Mutfak Dekorasyonu - Mutfak Dolabı Modelleri - Mutfak Dolap

Yorumlar kapalı.

Hemen Arayın